De internet-browser die je gebruikt wordt niet langer ondersteund

Dit betekent o.a. dat je geen diensten kunt bestellen. Start met een andere browser of neem contact op met onze klantenservice. Browsers die we aanraden zijn Chrome, Edge, Firefox of Brave.

Examenreglement 2025

Dit herziene examenreglement is van toepassing op de examens van de volgende opleidingen bij het Nederlands Compliance Instituut (NCI):

Het doel van dit reglement is om duidelijkheid te geven over de manier waarop examens worden afgenomen, beoordeeld, en wat je rechten en plichten zijn als deelnemer.

Artikel 1 – Toepassingsgebied

Dit examenreglement geldt voor de toetsing en examinering van de genoemde opleidingen. Specifieke onderdelen, zoals de start- en eindtoets LCO-LCP en het examen LBW, vallen tevens onder het locatiereglement van EUREKA examens. Bij tegenstrijdigheden geldt dit reglement als leidend. Bij tegenstrijdigheden geldt dit reglement als leidend.

Artikel 2 – Examencommissie

De examencommissie is verantwoordelijk voor de organisatie en kwaliteit van de examens. De leden worden benoemd door de directie van het NCI.

Artikel 3 – Examinatoren

Voor ieder examen wijst de directie van het NCI een examinator aan. Voor enkele toetsen, waaronder de zelfstudietoets en eindtoetsen van LCO en LCP, is EUREKA als examinator benoemd.

Artikel 4 – Bijzondere omstandigheden tijdens het examen

Als zich op de examendag onverwachte situaties voordoen, beslist de examinator hoe daarmee wordt omgegaan. De examinator handelt daarbij onder verantwoordelijkheid van de examencommissie.

Artikel 5 – Herbeoordeling op initiatief van de examencommissie

De examencommissie kan een herbeoordeling laten uitvoeren als daar gegronde redenen voor zijn. Hiervoor kan ook een externe deskundige worden ingeschakeld.

Artikel 6 – Geschillencommisie

Geschillen tussen deelnemer en het Nederlands Compliance Instituut over de totstandkoming of de uitvoering van overeenkomsten met betrekking tot te leveren of geleverde diensten en zaken kunnen zowel door de deelnemer als door het Nederlands Compliance Instituut aanhangig worden gemaakt bij De Geschillencommissie Particuliere Onderwijsinstellingen. Kijk voor de toepasselijke voorwaarden, te weten de Algemene voorwaarden consumenten of Algemene voorwaarden zakelijke afnemers, bij de algemene voorwaarden op de website van de NRTO .

Artikel 7 – Instructies tijdens het examen

Als een deelnemer de instructies van de examinator niet opvolgt, kan het recht om examen te doen worden ingetrokken.

Artikel 8 – Fraude

Onder fraude wordt verstaan: elk bedrieglijk handelen dat een eerlijke beoordeling van kennis of vaardigheden bemoeilijkt.

Bij vermoeden van fraude:

  • wordt de deelnemer hierover geïnformeerd;
  • maakt de examinator een melding bij de examencommissie;
  • mag de deelnemer het examen afronden.

De examencommissie beslist vervolgens, na hoor en wederhoor, over eventuele sancties zoals:

  • ongeldig verklaren van het examen;
  • toekennen van een lager cijfer;
  • uitsluiting van (her)examens bij het NCI.

Besluiten worden schriftelijk en gemotiveerd aan de deelnemer meegedeeld.

Artikel 9 – Online examens en proctoring

Bij online examens kan een Proctor worden ingezet als toezichthouder. De deelnemer is verantwoordelijk voor een geschikte examenomgeving (stabiele internetverbinding, geen andere personen, geen hulpmiddelen).

Signaleert de Proctor onregelmatigheden, dan kan het examen ongeldig worden verklaard. In dat geval vindt geen restitutie plaats. De examencommissie kan ook andere sancties opleggen zoals genoemd in artikel 8.

Artikel 10 – Examens en diploma LCO en LCP

De examens van de Leergang Compliance Officer (LCO) en de Leergang Compliance Professional (LCP) bestaan uit drie onderdelen:

  • Zelfstudietoets (30%)
  • Praktijkopdracht (35%)
  • Eindtoets (35%)

De examinatoren beoordelen het werk op basis van een toetsingskader. De einduitslag is het gewogen gemiddelde van deze drie onderdelen.

De uitslag wordt binnen acht weken na het afronden van het laatste onderdeel bekendgemaakt, mits de praktijkopdracht op tijd is ingeleverd.

Aanwezigheid: deelnemers mogen maximaal twee dagdelen missen (behalve de eerste lesdag Ethiek, die verplicht is).

Diploma: bij een eindcijfer van 5,5 of hoger en voldoende aanwezigheid wordt een diploma uitgereikt. Bij een cijfer van 5,4 of lager volgt, op verzoek, een bewijs van deelname en certificaten voor onderdelen met een voldoende.

Inzage: deelnemers kunnen binnen twee weken na de uitslag eenmalig inzage aanvragen. Inzage op kantoor van NCI is gratis mogelijk tijdens kantoortijden en op basis van beschikbaarheid.

Artikel 11 – Examen en diploma LBW

Het examen voor de Leergang Bestrijding Witwassen bestaat uit een zelfstudietoets. Bij een eindcijfer van 5,5 of hoger én volledige aanwezigheid ontvangt de deelnemer een diploma.

Artikel 12 – Examen en diploma OIM

Het examen voor de Opleiding Integriteitsmanagement bestaat uit:

  • Opstellen van een integriteitsplan voor de eigen organisatie;
  • Presentatie van het plan aan minimaal vijf betrokkenen;
  • Vastleggen van feedback;
  • Schriftelijke reflectie op plan, presentatie en feedback.

Beoordeling gebeurt conform een toetsingskader. De uitslag wordt op de laatste lesdag bekendgemaakt.

Aanwezigheid: deelnemers mogen maximaal twee dagdelen missen.

Diploma: bij een eindcijfer van 5,5 of hoger en voldoende aanwezigheid wordt een diploma uitgereikt. Bij een cijfer van 5,4 of lager volgt, op verzoek, een bewijs van deelname.

Artikel 13 – Bezwaar en herbeoordeling

Deelnemers kunnen binnen zes weken na bekendmaking van de uitslag gemotiveerd bezwaar maken via het bezwaarformulier. De examencommissie wijst een herbeoordelaar aan die de toets of praktijkopdracht opnieuw beoordeelt.

Kosten: voor herbeoordeling wordt een bijdrage gerekend (zie artikel 18). Deze kosten moeten vooraf betaald worden, anders vervalt het verzoek.

Indien de herbeoordeling tot een cijferwijziging van meer dan een half punt leidt, worden de kosten terugbetaald. De deelnemer wordt binnen acht weken geïnformeerd. Indien de herbeoordeling niet heeft geleid tot een aanpassing bestaat de mogelijkheid tot herkansing, zie artikel 15.

Artikel 14 – Beroep

Is de deelnemer het niet eens met de herbeoordeling, dan kan binnen zes weken beroep worden aangetekend bij de beroepscommissie. De kosten hiervoor moeten vooraf betaald worden (zie artikel 18).

De beroepscommissie beoordeelt of de examencommissie redelijk heeft gehandeld. Binnen acht weken volgt een schriftelijke uitspraak aan de deelnemer en de examencommissie.

Bij een cijferwijziging van meer dan een half punt worden de gemaakte kosten terugbetaald. De uitspraak is bindend.

Artikel 15 – Herkansing

Bij een onvoldoende resultaat mag elk examenonderdeel maximaal twee keer worden herkanst. Voor de start en eindtoetsen geldt dat de deelnemer zelf een nieuwe examencode kan bestellen in de webshop. Een herbeoordeling dient eveneens via de webshop te worden aangevraagd.

Artikel 16 – Geldigheid van resultaten

De uitslagen van deelexamens blijven vijf jaar geldig van de datum van het behaalde resultaat. Na deze periode kunnen ze niet meer meetellen voor een diploma. Een LCO-diploma blijft geldig en kan later worden uitgebreid naar een LCP-diploma.

Artikel 17 – Bewaren van examengegevens

Examens, praktijkopdrachten en bezwaar-/beroepschriften worden vijf jaar bewaard en daarna vernietigd.

De volgende gegevens van geslaagde kandidaten worden permanent opgeslagen:

  • Naam, geboortedatum, adres, werkgever;
  • Inschrijvings- en examendata;
  • Resultaten en groepsgegevens.

Deze gegevens worden gebruikt voor communicatie over vervolgopleidingen, het register en informatievoorziening. Afgestudeerden van de LCP worden opgenomen in het CCP-register, tenzij hier bezwaar tegen is gemaakt.

Artikel 18 – Tarieven (2025)

De volgende tarieven zijn van toepassing:

  • Inzage op locatie NCI: gratis
  • Inzage online via NCI: €60
  • Inzage examen via Eureka: €60
  • Bezwaar indienen beoordeling zelfstudietoets of eindtoets: €155
  • Herbeoordeling van ingeleverde praktijkopdracht (andere beoordelaar): €155
  • Inleveren gewijzigde of nieuwe praktijkopdracht t.b.v. herkansing: €285
  • Herkansing zelfstudietoets of eindtoets (examencode): €155

Alle kosten moeten vooraf worden voldaan.

Artikel 19 – Slotbepalingen

In gevallen waarin dit examenreglement niet voorziet, beslist de directie van het NCI. Dit reglement treedt in werking op 1 januari 2025. Eerdere versies vervallen hiermee.

Artikel 20 – Begrippen

In dit reglement wordt verstaan onder:

  • Deelnemer: degene die deelneemt aan de opleiding en bijbehorende examens;
  • Examinator: de persoon die de beoordeling uitvoert;
  • Proctor: toezichthouder bij online examens.
NCI contact

Heb je een vraag? Neem eenvoudig contact met ons op.

We maken graag tijd vrij om je verder te helpen. Neem vrijblijvend contact op en ontdek wat we voor jou of jouw organisatie kunnen betekenen.

Direct contact