Terugblik themaochtend Pensioenfondsen 2020

Afbeelding Terugblik themaochtend Pensioenfondsen 2020

Onlangs organiseerde het Nederlands Compliance Instituut voor aangesloten pensioenfondsen een themaochtend waarbij het onderwerp ‘Vertrouwen in Pensioen’ centraal stond. We blikken hier terug op deze themaochtend en delen de presentaties van de diverse sprekers.

Shaktie Rambaran Mishre (Culture Consultancy Toezicht- en Bestuursadvies en Bestuursvoorzitter Pensioenfederatie tot 1 juli 2020) heeft in haar presentatie vijf adviezen gegeven om het vertrouwen in pensioen te vergroten. Hoe actueel dit is voor de pensioenfondsen blijkt uit het nieuws van deze weekHet vertrouwen in pensioenfondsen is laag in ons land. Bovendien is het slecht gesteld met de kennis  in ons land over Pensioenen, blijkt uit een onderzoek van de Pensioenfederatie. 

Tijdens de themaochtend zijn ook andere actuele onderwerpen voor de pensioensector besproken: 

  1. Theo Gommer, Gommer & Partners Pensioen Advocaten, over de dynamiek van de bestuurskamer tegen het licht van het Pensioenakkoord. 
  2. Albert de Jong,  Senior Compliance Officer, Nederlands Compliance Instituut over Compliance na IORP IIBekijk de Speaker notes.
  3. Martin Vente, Compliance Officer, Nederlands Compliance Instituut over Privacy in de Mad Max Modus.

Wil je meer weten over onze dienstverlening voor pensioenfondsen? Kijk hier voor meer informatie.